Site icon İstanbul Koltuk Döşeme

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk tamiri birçok sebeple başvurulan ve kişilerin koltuklarında büyük değişim yaratan önemli bir hizmettir. Koltukların eskisi gibi sağlam ve görsel olarak iyi görünmediği durumlarda başvurulan bu hizmet sayesinde, Koltuklar üzerinde büyük değişim yaratılır. Koltukların yapısal ve görsel sorunlarına uygun olarak koltuk üzerinde çeşitli değişimler yapılabilir. Bu değişimleri dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Aksi durumda koltuklarda yapısal olarak pek çok sorunla karşılaşılması ve koltuklara daha fazla zarar verilmesi mümkün olacaktır.

koltuk-tamiri-300x300 Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri Neden Önemlidir?

Koltuk döşeme tamiri başta olmak üzere koltuklar üzerinde yapılacak olan tüm tamir işlemleri son derece önemlidir. Her şeyden önce koltuğun daha uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Koltuğunuzdan hemen vazgeçmek istemiyor ve onu daha uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, sizler için iyi bir seçenek olacaktır. Koltuk tamirinde ayrıca birçok parça kullanılabildiği için, yeni bir koltuk almaktan da çok daha uygun fiyatlara gelir.
Koltuk tamiri sayesinde sizler de daha az maliyet ayırarak yepyeni koltuklara kavuşabilirsiniz. Pek çok kişi koltuklarının onarılması ve tekrar kullanabilmek için bu hizmete başvurmaktadır.

koltuk-tamiri-1-241x300 Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri Hangi Durumlarda Yapılır?

Koltuklar üzerinde yapılacak olan tamirat işlemleri, pek çok durumda gerçekleştirilir. En sık yapılan tamirat işlemleri ise şu şekildedir;
• Koltuklar üzerinde genel bir toparlama ve bakım işlemi yapılması
• Koltukların döşemelerinin değiştirilmesi
• Koltukların iskelet sistemlerinde meydana gelen sorunların düzeltilmesi
• Koltuklarda çökme sorunlarının giderilmesi
Koltuk iskelet tamiri özellikle son yıllarda en çok tercih edilen ve başvurulan hizmetlerden biridir. Birçok kişi koltuklarının iskelet sistemlerini onararak, koltukların da yenilenmesini sağlamaktadır.

koltuk-tamiri-2-200x300 Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamirinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Koltuk tamiri son derece avantajlıdır ancak bu alanda hizmet alacak olan kişilerin çok dikkatli olması gerekir. Aksi halde yapılan işlemden elde edilecek avantajlar mümkün olmayacaktır. Bu süreçte özellikle dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;
• Öncelikle koltuk tamiri için doğru firma seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz firma ne kadar tecrübeli ve bu alanda uzman olursa sizlere o kadar fayda sağlar.
• Koltuk tamirinde ayrıca kendi koltuğunuzun kalitesinden daha düşük malzemeler kullanmamanız gerekir. Mutlaka aynı seviyede ve daha da yüksek kaliteye sahip malzemeler kullanılmalıdır.
• Orijinal tarzına uygun veya da bambaşka tasarıma sahip bir koltuk tamiri yaptırabilirsiniz. Burada tamamen koltuğunuzun nasıl görünmesini istediğiniz önemlidir.
• Koltuk tamirinden yalnızca hasarlı olan parçaları onaracaksanız, hizmet aldığınız firmanın diğer bölümlere zarar vermeyeceğinden emin olmanız gerekir.
• Koltuk çökmesi tamiri gibi işlemlerde mutlaka iyi ve kaliteli sünger kullanılmasını sağlamanız gerekir. Aksi durumda koltuklarınızda yeterince sağlam işçilik söz konusu olmayacaktır.

koltuk-tamiri-3-225x300 Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri Nasıl Yapılır?

Koltuk döşemeci veya da tamirci olarak görev alan kişilerin yaptığı bu işlemlerde, amaç koltuğun eskisi gibi sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamaktır. Koltuklar üzerinde pek çok önemli ve etkili işlem yapılabilir. Koltukların neresi onarılacaksa buna göre işlem adımları takip edilir. Hem koltukların iskelet sistemi hem de döşemelerinde büyük bir değişim yaratılabilir. Bu tamamen koltuklarınızın sağlamlığına ve nasıl bir çalışma yapılması gerektiğine göre değişir.
Koltuk ve kanepe tamiri gibi konularda alacağınız etkili hizmetler sayesinde sizler de koltuklarınızın eskisinden çok daha yeni ve iyi hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Koltuk-Tamiri-4-300x300 Koltuk Tamiri

Koltuk Tamiri

Koltuk Tamirinde Kumaş Değişimi

Koltuk kumaş değişimi tamir işlemleri kapsamında başvurulan bir hizmettir. Birçok kişi koltuğunun kumaşının değişmesi noktasında hizmet almak ister. Koltukların kumaşları değiştiğinde, yepyeni ve çok daha şık bir görünüm sağlanır. Bu açıdan da birçok kişi koltuk tamir hizmetlerine başvurmaktadır. Koltukların yüzeylerinde yapılacak olan işlemler sayesinde koltuklar eskisinden yeni ve güzel bir görünüme kavuşur. Koltuk yüz değişimi sırasında koltukların iskeletleri çoğunlukla korunur ve herhangi bir sorun olmadan onarım sağlanır.

Koltuk Tamiri Firması

Koltuk tamiri firması bu alanda yapılan çalışmaların nasıl sonuçlanacağı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Her şeyden önce koltukların sağlam olan yapılarının korunması ve olabilecek en az işlem ve masrafla koltukların tamir edilmesini sağlar. Koltuklar üzerinde yapılacak olan işlemlerin başarılı olması ve kalıcı olarak iyi bir görünüm yaratılması, firmaların bu alandaki tecrübesine ve uzmanlığına bağlıdır.
Sizler de iyi bir koltuk tamiri firması bularak koltuklarınızın sorunsuz ve etkili bir şekilde onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren firmalarla görüşebilir ve onların yapmış olduğu çalışmaları inceleyerek, nasıl bir el işçiliğine sahip olduklarını anlayabilirsiniz.

Koltuk Tamiri Fiyatları

Koltuk tamiri fiyatları koltuk üzerinde yapılan olan işlemlere göre değişir. Her koltukta ihtiyaca göre farklı işlemler yapılır. Ayrıca koltuk tamiri sırasında kullanılan malzemenin kalitesi de yine fiyatı belirleyen unsurların başında gelir. Bir koltuğun tamiri için tam olarak ne kadar ücretlendirme olacağını öğrenmeniz için firmalarla görüşme yapmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular
Ortası çöken koltuğa ne yapılır?

Ortası çöken koltuklarda genel olarak sorun koltuk minderleri içine yerleştirilen süngerlerin kalitesi olmasıdır. Bu çökme durumunda, içinde yer alan süngerler değiştirildiğinde sorun ortadan kalkacaktır.

Koltuk tamiri yaptırmak neden önemli?

Koltuk tamiri yaptırmak yeni bir koltuğa yüksek maliyetler ayırmamak adına önemlidir. Günümüzde mobilya fiyatları oldukça yüksek olduğundan birçok kişi öncelikle eski koltuklarını yenileme yoluna gitmektedir. Ayrıca bazen koltuklarda değişim gerekmeyecek boyutta hasarlar olması halinde de koltuk tamiri yapılır.

Koltuk tamiri yaptırmak istendiğinde nasıl bir yol izlenir?

Koltuk tamiri yaptırmak istendiğinde yapılması gereken, bu alanda hizmet veren firmalarla iletişime geçmek ve onlara ne istediğinizi açıkça belirtmektir. Sizlere koltuklarınızın düzeltilmesine yönelik ihtiyacınız olan desteği sunacaklardır.
Koltuk tamiri kapsamında, koltuk döşemesi değiştirilebilir mi?
Koltuk tamiri kapsamında, koltukların döşemesi de değiştirilmektedir. Zaten koltuk tamir hizmetlerine en çok başvurulan durumlardan biridir.

 

Exit mobile version