Site icon İstanbul Koltuk Döşeme

Koltuk Döşeme

1.Koltuk Döşeme

Koltuk döşeme bir koltuğun döşemesi üzerinde yapılacak olan tamir, değişim ve bakım işlemlerini kapsar. Pek çok koltuk üzerinde bu tip işlemler yapılabilir. Döşeme tamiri, son yıllarda en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Bunun nedeni koltuk döşemelerinin hem istenildiği gibi değişmesini sağlaması hem de yenilenmesidir. Koltukların döşemelerinde pek çok sebepten dolayı değişim gerekebilir. Bu durumda yapılması gereken de koltukların yüzeylerinde etkili ve başarılı bir döşeme işleminin yapılmasıdır.

koltuk-doseme-modelleri-300x300 Koltuk Döşeme

2.Koltuk Döşeme Nedir?

Koltuk döşeme nedir ve nasıl yapılır konusu gün geçtikçe çok daha önemli hale gelmiştir. İnsanlar artık uzun yıllar aynı görünen koltukları kullanmak istememektedir. Bu doğrultuda da döşeme hizmetlerine çok rahat başvurulabilmektedir. Koltuk döşeme koltuklar üzerinde yapılacak olan kaplama, yayların tamamlanması ve dolgu gibi işlemlerin yapılmasıdır. Aslında kısacası bir koltuğun iskelet halinden oturulabilir hale gelmesi için yapılan tüm işlemlerdir. Koltukların döşemesi isteğe bağlı olarak sıklıkla değiştirebilir.

koltuk-doseme-1-300x194 Koltuk Döşeme

3.Hangi Koltuklarda Koltuk Döşeme Yapılır?

Koltuk kaplama ve döşeme işlemi günümüzde her koltuk üzerinde yapılan bir işlemdir. Döşemesi yapılacak olan koltuğun türüne göre özel olarak malzemeler seçilir ve bu doğrultuda da işlemler yapılır. Tabi her koltuk için işlem adımları aynı değildir. Bazı koltuklar çok daha hassas olduğu için yapılacak olan işlemlerin adımları da farklı olacaktır. Sonuç olarak iyi bir usta ile çalıştığınızda, koltuğunuzun modeli her ne olursa olsun sizlere profesyonel bir döşeme işlemi sağlayacaktır.

4.Koltuk Döşeme Nasıl Yapılır?

Koltuk döşeme nasıl yapılır merak edenler için standart olarak takip edilen işlem adımlarından bahsedebiliriz. Koltukların döşemesinde yapılacak olan tamirat ve değişim işlemlerinde, takip edilmesi gereken işlem adımları şöyledir;

5.Koltuk Döşeme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

chesters-koltuk-yesil-uclu-1-300x275 Koltuk Döşeme

Koltuk döşemesi yaptırmak isteyen kişilerin, bu işlemi yaptırmadan önce bazı önemli noktaları bilmesi gerekir. Bu süreçte her şeyden önce kaliteli malzeme ve işçilik çok önemlidir. Bu iki unsur iyi durumda olursa, yapılan işlemden de maksimum verim alınabilir. Koltukların yeniden farksız olmasını istiyorsanız ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız, mutlaka iyi bir firmadan destek almanız gerekir. Sizlere bu alanda sunulacak olan hizmetler ne kadar iyi olursa koltuklarınız üzerinde yapılacak en ufak işlemlerde o kadar iyi olacaktır.

Koltuk yüzü değiştirme işlemlerinde de özellikle koltuklarınızın iskelet rengine ne kadar uygun bir renk ve desen seçerseniz o kadar başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Tabi yine bu konuda istediğiniz gibi yaratıcı da olabilirsiniz.

6.Koltuk Döşeme Firması

Koltuk döşeme firması koltuk döşemelerinin orijinal olması ve bu işlemin yapılabilmesi için tercih edilen kişilerdir. Koltukların döşemelerinde yapılacak olan tüm işlemlerin profesyonel olması için bu firmalara başvurulması gerekir. Bazen kişiler, evde kendi imkanları ile koltuk döşemelerini değiştirebilir. Ancak bu işlemlerden başarılı sonuçlar elde edilmesi oldukça güçtür. Döşemeci olarak hizmet veren kişilerle çalışmanız çok daha etkili ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca süreç boyunca herhangi bir sebeple yorulmayacağınızı da belirtmek isteriz.

7.Koltuk Döşeme Firması Bulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk tamiri ve döşemesinin onarımı konusunda destek almak istediğinizde, bu alanda hizmet veren firmalarla iletişime geçmeniz gerekir. Bu firmalar arasında seçim yaparken ise çok dikkatli olunması gerekir. Bu süreçte özellikle dikkat edilmesi gereken durumlar şöyledir;

Koltuk döşeme değiştirme veya da  koltukların iskeletlerinin tamiri fark etmeksizin mutlaka iyi firmalarla çalışmalı ve onlardan destek almalısınız.

8.Koltuk Döşeme Fiyatları

Koltuk döşeme fiyatları koltukların döşemesindeki deformelere ve hatalara göre değişir. Ne kadar çok işlem yapılması gerekiyorsa ve ne kadar iyi malzeme kullanılacaksa, fiyatlandırma da o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca koltuğunuzun boyutu ve üzerindeki detaylar da yine fiyatlandırmayı etkileyecektir. Bu yüzden fiyatlandırma konusunda bilgi almak için firmalarla iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular 

Koltuk döşeme işleminde orijinal yüz tekrar kullanılabilir mi?

Koltuk döşeme çalışmalarında eğer tamirata başlandığında döşeme yüzü korunabilir bir işlem yapılıyorsa, tekrar aynı yüz kullanılabilir. Ancak genellikle basit tamir işlemleri yapılırken, döşeme korunabilmektedir.

Koltuk döşemesi yaptırırken kumaş seçimi önemli mi?

Koltuk döşemesi yaptırırken kumaş seçimi önemlidir. Seçilen kumaşın kalitesi, rengi ve dokusu koltukların nasıl göründüğünü belirler. Koltuklar satın alınırken nasıl kumaş seçimine dikkat ediliyorsa, aynı şekilde döşemesi değiştirilirken de kumaş seçimine dikkat edilmelidir.

Koltuk döşemesi için en uygun kumaş seçimi nasıl olmalı?

Koltukların kendi orijinal kumaş dokusuna ve rengine uygun seçimler yapılabilir. Ayrıca evin genel dekorasyonuna uygun seçimler de yapılabilir. Kumaş kalitesi iyi olduktan sonra geri kalan seçim unsurlarını kendi zevkinize göre yapabilirsiniz.

Exit mobile version